Про проект

реєстрація

Фемінізм: тренд чи вимушена необхідність?

Одна з найяскравіших і обговорюваних тем в сучасній Росії, безумовно, фемінізм. Буквально п'ять років тому значення цього слова не розуміла більшість вітчизняного населення. Нині ж кожен другий, включаючи людей поважного віку, періодично звертається до теми фемінізму в діалогах зі знайомими.

Коротка історія фемінізму


Якщо вірити різним виданням, в тому числі і гучній Intrigue Dating, рух виник ще в 18 столітті. Спочатку передбачалося, що люди, і жінки, і чоловіки, повинні об'єднуватися і відстоювати право дівчат на рівні права з чоловічою частиною населення.
Батьківщиною радикального напряму прийнято вважати найбільш розвинені країни - Великобританію і Сполучені Штати Америки. В кінці дев'ятнадцятого століття там зробили сильний акцент на тему рівноправності. Питання полягало в тому, щоб наділити жінок правом брати участь у виборах президента країни. Великобританія випередила Америку, наділивши жінок старше 30 років, правом висловлювати свою громадянську позицію, підтверджуючи її участю у виборах. Здійснилося це в 1918 році, а в 1928 році американці домоглися позитивного рішення по даному питанню.
У Радянському Союзі жінки були допущені на вибори також з 1918 року. Концепція рівноправності була визначальною в умовах соціалізму. Чоловіки і жінки СРСР були рівні перед законом, мали однакові права і рідко замислювалися про несправедливість комуністичного суспільства.

Перегинаючи палицю


В сучасних умовах тема фемінізму продовжує залишатися актуальною. Величезна кількість країн світу все ще відноситься до жінок, як до громадян «другого сорту». Здебільшого, це держави із застарілим державним устроєм і мусульманською релігією. Релігія визначає права жінок вужчими, ніж чоловічі.
Цікаво, що мільйони жінок по всьому світу навіть не замислюються про те, що їх у чомусь утискають. Їх цілком влаштовує життя за надійної спиною у чоловіка. Своїми основними функціями ці дівчата бачать догляд за обранцем, виховання дітей, ведення домашнього господарства. Тут і виникають глобальні протиріччя, які дроблять людей на затятих фанатиків і непохитних противників фемінізму. Справа в тому, що це поняття кожен трактує по-своєму. Особливу роль відіграє пропаганда, яка налаштовує людей проти рівноправності чоловіків і жінок. Не виключаємо факт, що є і радикальні феміністки, які використовую жорсткі методи для боротьби за свої ідеї.
З іншого боку, в сучасних реаліях більшість громадян сприймає учасниць феміністичного руху, як агресивних і не дуже інтелектуально розвинених панянок. Це активно пропагують ЗМІ, в Інтернеті регулярно спалахують палкі діалоги і суперечки з цього приводу. Самі феміністки нерідко підливають масло у вогонь божевільними витівками. Зараз кожен вважає, що має безмежну свободу слова і самовираження. Наприклад, в мегаполісах орудують справжні бандитки. Чи чули про випадки, коли активістки забігають в вагони метро, і обливають водою тих хлопців, які дозволили собі їхати з розсунутими ногами?
Вони пояснюють свої дії тим, що цим жестом хлопці показують свою перевагу. Ніби як тиснуть на жіночуФ свідомість, переконуючи, що самець завжди правий. Хіба такі радикальні методи зможуть привести феміністок до заповітної мети? Відповідь очевидна. Це тільки розпалює в очах традиційного суспільства праведний гнів і неприйняття постулатів фемінізму.
Багато чоловіків сьогодні заявляють, що також є феміністами. При цьому незліченна кількість жінок, які звикли до патріархальної моделі сім'ї і відносин, не бажають просувати феміністичні цінності.